ślub w klimacie boho w Rabie Wyżnej

Ślub i wesele w Rabie Wyżnej

W miejscowości takiej jak Raba Wyżna każdy fotograf ślubny chciałby wykonać reportaż ślubny. Nam udało się to dzięki Emilii i Mateuszowi, którzy jesienią 2020 zaprosili nas do fotografowania ślubu i wesela w Rabie Wyżnej. Przeczytajcie poniżej kilka słów na temat ich ślubu oraz zobaczcie fotoreportaż ślubny z ich dnia Ślubu!

 

Serce, jak się czego uczepi, to dynamit…
Stanisław Wyspiański, “Wesele”

 

Kiedy ta Para Młoda w piątek, dzień przed ślubem dowiedziała się, że nie może zorganizować swojego przyjęcia weselnego- to jakby cały świat się posypał… Jednak miłość to najważniejsza rzecz w tym dniu i ci młodzi udowodnili, że miłość wszystko zwycięża ❤️

Niespodziewany obrót zdarzeń tuż przed ślubem

Pod koniec roku dwa tysiące dwudziestego Parom Młodym nie było łatwo zorganizować ślubu i wesela. Takie trudy nie ominęły naszych przyjaciół E&M, którzy tydzień przed ślubem dowiedzieli się, że nie mogą zrobić wesela, a w dniu poprzedzającym ślub otrzymali informację, że obiadu w restauracji też nie wolno im zorganizować.
Myślicie pewnie, że tragedia, że wszystko się posypało i że ślubu nie będzie. Otóż nie!
Jak na zaradnych górali z Raby Wyżnej przystało – młodzi zamiast załamywać ręce, szybko zorganizowali imprezę w domu Pana Młodego. Jaka była to impreza… No, ale od początku.

Fotografia ślubna - Naturalny ślub boho - Raba Wyżna

W Rabie Wyżnej, niedaleko słynnej Rabki Zdrój albo Chabówki z przepięknym drewnianym kościołem mieszkają oni – E&M. Nasi przyjaciele, bo pannę E znamy jeszcze z czasów kursów fotografii.
Znają się z M już hoho i postanowili, że przysięgną sobie miłość w piękny jesienny dzień.
Przygotowania do ślubu w ich domach były wyjątkowo piękne. Z rodziną i przyjaciółmi, od których na każdym kroku biły niesamowite emocje.
Panna Młoda jako fanka fotografii przywitała nas ze swoim Zenitem B w drewnianym pokoju. Suknia ślubna zawieszona w środku pokoju przypominała – dziś jest ten wyczekany dzień ślubu.
Pannie E pomagały w przygotowaniach jej siostra, mama, świadkowa, przyjaciółki, a nawet przesłodka mała dziewczynka.
Pan Młody z kolei do pomocy zaprosił swojego brata, który jednocześnie był świadkiem na ich ślubie.

Kolejna niespodzianka w kościele

Czy przy takich perypetiach również w kościele tuż przed ślubem może się coś pozmieniać? Tak, ale tym razem na lepsze. Ślub odbył się w Kościele św. Stanisława BM w Rabie Wyżnej. Gdy Para Młoda poszła przywitać się z księdzem, a my fotografowaliśmy dekoracje kościoła usłyszeliśmy z zakrystii głośny krzyk! Tym razem jednak był to okrzyk radości, bo okazało się, że ksiądz, który poprowadzi Mszę Świętą to bliski przyjaciel Państwa Młodych, który przyjechał do nich z drugiego końca Polski, a ksiądz proboszcz zgodził się, żeby to właśnie on udzielił im ślubu. Co za szczęście!
Po ceremonii siostra Panny Młodej z przyjaciółkami obrzuciła parę wychodzącą z kościoła mnóstwem kwiatowych płatków, które dzień wcześniej sama zebrała! Taki wspaniały widok nie zdarza się często. Płatki wyglądały wspaniale, nawet gdy już zdążyły opaść i stworzyły kwiecisty dywan wokół Młodej Pary.

Wyjątkowe wesele w góralskim domu

Następnie po życzeniach młode małżeństwo razem z gośćmi udało się do domu Pana Młodego, gdzie odbyło się niecodzienne wesele.
Może się wydawać, że Pierwszy Taniec Młodej Pary w domowym korytarzu to nie to samo co taniec na sali wśród ciężkiego dymu i pięknego oświetlenia. To prawda, bo ten taniec był jednym z najromantyczniejszych Pierwszych Tańców jaki zdarzyło nam się fotografować.
Później natomiast było jedzenie, picie i tańce do białego rana! Było wspólne śpiewanie oraz piękne zdjęcia przy zimnych ogniach.
E&M – jeszcze raz gratulacje! Jesteście najlepszym przykładem, że razem można pokonać wszelkie przeciwności losu. Taki początek małżeństwa oznacza, że przed Wami nie ma już niczego, z czym Wy i Wasza miłość sobie nie poradzi!

Zdjęcia – Lisia Nora Photography
Suknia ślubna – Valdi Bride